جعفرامامي، سازنده پوشش های ضدگاز شیمیایی و آب خطاب به وزير صنعت:

جعفرامامي، سازنده پوشش های ضدگاز شیمیایی و آب خطاب به وزير صنعت:

بدون وام دو میلیون یورویی هم می شود شغل ایجاد کرد
تفاهم- گروه کارآفرینی- حسین محبی: سال  هاست شاهد محصولی تنفس پذیر و ضدگاز شیمیایی و آب در بازار پوشش ها و پارچه های کشور هستیم. محصولی که آب از آن عبور نمی  کند، اما بدن به راحتی می تواند داخل آن تنفس داشته باشد. «جعفر امامی» پس از سالها تجربه در زمینه تولید پارچه و لباس های ضدگاز شیمیایی و ضدآب برآن شد تا درجهت رسیدن به خودکفایی و قطع وابستگی در زمینه تولید، محصولات خود را وارد عرصه گسترده این صنعت جهانی نماید. لذا با تاسیس «شرکت تولیدی صنعتی دکاموند» توانست به کمک صنعتگران داخلی و دانش فنی موجود بدون کوچک  ترین وابستگی،500 نوع کالا تولید کرده و نام خود را به عنوان کارآفرین برتر کشور ثبت کند. کالاهایی که هریک می تواند هزاران نفر را به کار بگمارد که در این راه حمایت مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند در راه اندازی خط تولید این کالاها، زمینه اشتغال صدها هزار جوان را در جای جای کشور فراهم سازد. اگر کارآفرینان جوان با هر توان و سرمایه و امکاناتی که دارند با این کارآفرین زبده و توانمند همراه شوند به زودی خواهند توانست برای خود و عده ای شغلی با افتخار را رقم بزنند. روزنامه تفاهم در نشستی خبری پای صحبت این کارآفرین نمونه واحد صنعتی نشسته تا درباره چالش ها، توانمندی ها و کاستی های این صنعت گفت و گوکند.

بزرگ ترین اشکالی که از ابتدا در کشور پایه  گذاری شد این بوده که مردم را از احساسات پاک به سوی اقتصاد و پول گرایش دادند.
«جعفر امامی» در نشست خبری به مدیرمسئول روزنامه تفاهم «حسین یحیایی» با بیان این نکته گفت: افرادی که به سمت پول رفتند نتیجه قابل قبولی را به دست نیاوردند و گمراه اقتصاد شدند. نمونه های این افراد را هر روز در خبرها شاهد هستیم. در بحث تولید کاری نکردیم تا جوانان عاشق تولید شوند. اگر جوانان ما جذب تولید بشوند اتفاق فرخنده ای می افتد. هرکسی در تولید وارد شده و مانند یک درخت استوار بماند حتما بارور می شود. اما باید در هدف خود پابرجا بماند. در این سال ها هرکسی که از پیش من رفت متاسفانه شکست خورده، نزد خودم بازگشت.
500 نوع کالا تولید کرده ام که هیچ کدام
باجی به نمونه های اروپایی نمی دهند
سازنده اولین ماشین آلات تولید پوشش های ضد گاز شیمیایی و ضد آب در ادامه اذعان داشت: 500 نوع کالا تولید کرده ام که هیچ کدام باجی به نمونه های اروپایی نمی دهند. وقتی وزیر صنعت وقت آقای نعمت زاده در جشنواره صنایع همگن پلاستیک مطلع گشت محصولات این شرکت تا پیش از این وارداتی بوده و از من به عنوان اولین تولیدکننده این نوع محصولات تجلیل کرد و لوح سپاس داد، چرا راحت از کنار این توانایی رد شد؟ من چهار سال در دفتر وزیر صنعت را کوبیدم. گفتم من پول نمی خواهم؛ صنعت من کوهی از ثروت است که وابسته به گاز کشور می  باشد. 90 درصد محصولات من از گاز درست شده  اند؛ پس ما سال ها کار برای جوانان مملکت داریم. وزارتخانه  های ما باید مکلف بشوند کارشناسان زبده خود را نزد کارآفرینان بفرستند تا حقیقت توانمندی  های صنعت روشن گردد. کارشناسانی که دارای سه ویژگی باشند؛ متدین و منصف باشند؛ اطلاعات دقیق در مورد موضوع کارشناسی کسب کنند و شخصیت اجتماعی قابل قبولی همراه خود داشته باشند.
حسین یحیایی خطاب به امامی اذعان داشت: با 14 سال سابقه در چاپ روزنامه کارآفرینی تفاهم وظیفه خودم می دانم تریبون شما و همه عزیزان کارآفرین باشم. شما به هزاران دلیل در این حرفه پابرجا مانده  اید. ما هم به هزاران دلیل این رسانه مکتوب را منتشر می کنیم. من به عنوان صاحب یک رسانه مکتوب هم مستقل هستم و هم منعطف. این روزنامه بدون هیچگونه وابستگی به تنها دغدغه اش که حمایت از کارآفرینان است، فکر می کند. اگر حتی یک جوان هم از گفت و گوی شما نتیجه ای بگیرد، قابل تقدیر است.
امامی در پاسخ افزود: من سالها پیش دریافتم که نباید دنبال پول بدوم؛ پول باید دنبال من بیاید. وقتی ما کارمان را به نحو صحیحی انجام دهیم، مردم هم جذب کار ما خواهند شد. بدین ترتیب پول دنبال ما خواهد آمد. پرنده ای در کشور ما به نام «گول زنک چوپان» زندگی می کند. همیشه در یک متری چوپان می نشیند و چوپان را به این اشتباه می اندازد که می  تواند آن را بگیرد. وقتی به سمتش می رود، دوباره یک متر آن طرف تر می نشیند. چوپان آنقدر دنبال این پرنده رفته و از گله دور می شود که گرگ گوسفندانش را می  خورد. بسیاری هستند که به جای پول دنبال این پرنده گول زنک می روند. هرچه بیشتر تقلا می کنند که پول دربیاورند، کمتر نتیجه می گیرند.
محصولاتم از کفش تا آشیانه هواپیما
تولید اشتغال می کنند
این برگزیده جشنواره عالی مدیریت گفت: کالاهای من از کفش تا آشیانه هواپیما کاربرد دارد و می تواند اشتغالزایی کند. این کالاها که پوشش های متنوعی هستند در تمامی سطوح کاربرد دارند. به عنوان نمونه کاپشن پلیس راهور یکی از محصولات این شرکت است. پوشش های شناورهای جنگی را تولید کرده ام. در زمان جنگ در جبهه جلالیه با پوشش  های ضد گاز شیمیایی آشنا شدم که امروزه یکی از تولیدات این شرکت است.آب در بعضی از قسمت های تهران مانند خیابان خیام در سطح بالایی قرار دارد . وقتی که می خواستند مترو را درست کنند، برای اینکه آب داخل مترو نفوذ نکند از پوشش های ما استفاده کردند. عمر کالاهای من در اختیار خودم است. چون خودم تولید کرده ام و هیچگونه وابستگی به کشورهای دیگر ندارند. کشور ما نیازمند این محصولات است. علاقه دارم تا قبل از مرگم این صنعت را بین جوانان آموزش و نشر بدهم. زکات علم، نشر آن است.
این مدیرنامی وکارآفرین ایران درباره نحوه ساخت این پوشش ها اذعان کرد: تعریف چگونگی تولید محصولات من به این شکل است. گاز بعد از پالایش به نوعی چیپس تبدیل می شود. بعد از آن تبدیل به نوعی POY می شود. سپس آن را تبدیل به نخ و در نهایت آن را تبدیل به پارچه می کنیم. در نهایت تبدیل به انواع محصولاتی می شود که کشور به آن نیازمند است و صنایع مختلفی از این محصولات بهره مند می شوند. وقتی می گوییم نخ، شاید تصورمان فقط نخ خیاطی یا تسبیح باشد؛ در حالیکه ما بیش از هزاران نوع نخ داریم. ضخامت های محصولات را با دنیزهای نخ به وجود می آوریم. از جوراب های نازک زنانه گرفته تا پوشش های ضخیم ضدآب از نخ درست می شوند.
امامی در ادامه این نشست افزود: اگر احساساتم را از من نگیرند و شخصیتم را لکه دار نکنند، حاضرم جایم را به هرکسی که توانمند باشد بدهم و به یک شهر دیگر بروم. اما مطمئنا دوباره بعد از پنج سال به همین نقطه ای که هستم خواهم رسید. 220 میلیون متر مصرف محصولات من در سراسر کشور است. هدف ما خارج کردن تولیدکننده داخلی از بازار رقابت نیست؛ بلکه جلوگیری از 85 درصد از ورود محصولات خارجی نامرغوب و بی کیفیت از این نوع محصولات به کشور است. چرا ما نباید صادرکننده باشیم؟ آنها نفت ما را با کشتی می خرند؛ نفت را به همین کالاها تبدیل کرده و به خود ما با چندین برابر قیمت می فروشند.
مدیرمسئول روزنامه تفاهم با بیان اینکه این گنجینه اسرار در دل شماست؛ افزود: این علم باید از طریق شما در اختیار جوانان قرار گرفته و ایجاد اشتغال نماید. در اینجا باید کارآفرینان جوان و سرمایه گذاران را تشویق به همکاری با شما کرد تا با تجربیات شما در مسیر صحیح تولید قرار بگیرند.
بدون وام دو میلیون یورویی هم می شود
شغل ایجاد کرد
این برگزیده جشنواره عالی مدیریت خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بدون وام دو  میلیون یورویی هم می شود شغل ایجاد کرد. کارآفرینی آنطور که گفته می شود، خیلی هم سخت نیست. دیدگاه های یک کارآفرین خودش یک کار است. من هرکجا که می روم به ذهنم می رسد که در آنجا هم می شود، کاری کرد. علاقه مندم ایده هایم را به عزیزان مستعد و باانگیزه منتقل کنم؛ اما متاسفانه اغلب جوانان بی انگیزه و دچار روزمرگی شده اند. ما آرندی خوبی داریم. سال  هاست آقای دکتر شریف نژاد یکی از متخصصان پلیمر کشور را در کنار خود داریم. از آنجایی که تجربه، مادر علم است؛ ایشان آمده تا علم خود را با تجربه در کنار ما تلفیق کند و به ابداعی نو برسد.
موسس شرکت تولیدی صنعتی دکاموند درباره سایر موارد استفاده از محصولات این شرکت افزود: ما 65 هزار روستا در سراسر ایران داریم که اگر به فرض 15هزار روستا هم خالی از سکنه شده باشد، 50‌هزار روستا داریم. اگر به هر روستایی یک استخر آب هزارمتری هم بدهیم، بالغ بر 50 میلیون متر می  شود. این درحالیست که ما با این شرایط، سالیانه بیشتر از دومیلیون متر پوشش استخر نمی توانیم تولید کنیم. از دیگر موارد کاربرد محصولات ما، می توانم از کیف مدرسه، کیف حجاج، کتانی ضدآب، پوتین های ضد رادار سربازی، کیسه خواب، چادر مسافرتی و ... نام ببرم. در ایام ماه محرم، بزرگترین خیمه امام حسین(ع) را در شهریار ساختیم که بدون ستون ایستاده است.
پول را به جای کارآفرین دست کسی می دهند
تا در شمیرانات برج بسازد
امامی درخصوص گره کارآفرینی در صنعت ایران گفت: گره بسیار است. اگر کم بود، باز می شد. یکی از گره ها این است که جوانان اهل کار تربیت نشده  اند. هیچ فارغ التحصیل دانشگاهی حاضر نمی شود تن به کار بدهد، مثلا تا بیرجند برود و استخر آنجا را بررسی کند. یکی از استخرها در 30 کیلومتری مرز ترکمنستان است که 500 هکتار باغ زیتون را نجات می دهد. من در گرمای وحشتناک تابستان این استخر را در آنجا تجهیز کردم. مالک این زمین کشاورزی می  گفت که اگر این استخر نبود همه باغ های ما خشک می  شد. این یکی از هزاران استخری است که در سراسر ایران درست کردم. از گره های اصلی دیگر این است که پول را به جای کارآفرین دست کسی می دهند تا در شمیرانات برج بسازد. ما از درون مشکل داریم. زنده  یاد سپیده کاشانی اینچنین سروده است:
ما را برادر ترسی از خصم برون نیست
ترسی ست گر ما را کم از زخم درون نیست
من حاضرم یقه بدهم و یک یقه بگیرم. من جفت یقه ام را می دهم اما کسی نیست یقه اش را بدهد. بعد از ساخت ماشین آلات متوجه شدیم که اصل ماشین  آلات نیست؛ اصل فرمول هاست که هردو در اختیار ماست.
مكان از شما، اشتغال تا دو ميليون نفر از من
امامی درباره واگذاری چرخه تولید اذعان داشت: موضوعی در کار ما به نام شناختن و شناساندن است. من در شناساندن دریغ نمی کنم؛ اما کسی نمی آید که بشناسد. اگر بیایند مطمئنم تا دومیلیون شغل مستقیم ایجاد خواهد شد. اشکال کار ما در این است که در منطقه مسکونی واقع شدیم و نمی توانیم سالن هایمان را بیشتر از این توسعه و تجهیز نماییم. اگر بتوانیم کارخانه را به منطقه ای خارج از شهر منتقل کنیم قطعا می توانیم خط تولید تمام کالاها را با کمک عزیزان علاقه مند راه اندازی کنیم. هزاران کارخانه در کشور وجود دارد که اکثر آنها به دلیل رکود تولید، غیر فعال هستند که ما می  توانیم چند مورد را فعال نماییم، مانند کارخانه چرم مصنوعی زنجان که بیش از ده سال غیر فعال است و کارخانه چینی هیس متعلق به آقای علاء الدینی که با بیش از 50 هزارمترمربع سالن و یک مگابایت برق سالهاست به صورت تمام تعطیل درآمده است که می شود این نوع کارخانه ها توسط تولیدات این شرکت فعال گردند. تصور کنید با راه اندازی مجدد این نوع کارخانجات چندصد هزار نفر می توانند در این صنعت کار کنند. در واقع ما در حکم یک خوشه هستیم که زیرمجموعه های دیگر بتوانند از محصولات ما به تولید کالا برسند. محصولات ما به قدری کاربرد دارند که قابل محاسبه نیستند.
مرز میان کارآفرینی و ثروت آفرینی
در خاتمه، این دارنده گواهینامه نانوتکنولوژی ازدانشگاه امیرکبیر درباره مرز میان کارآفرینی و ثروت آفرینی گفت: پول در آوردن راحت تر از خم شدن و برداشتن پول از زمین است. کافی است یک نفر این نکته را متوجه شود. فقط باید راهکارهایش را تعریف کرد. پولدار شدن یک مخزن پول و کارآفرینی یک چشمه پول است. راه نجات کشور فقط تولید است. تولید، برکت را هم با خودش بر سر سفره می آورد.
گفتنی است، در حال حاضر حدود 70 نفر به طور مستقیم و هزاران نفر به طور غیرمستقیم در ارتباط با محصولات و تولیدات شرکت تولیدی صنعتی دکاموند مشغول به کار هستند.

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 36218003 - 026 و یا با شماره همراه 09128121814 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است

تذکر

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر شرکت دکاموند بدون ذکر منبع و بدون اطلاع از این شرکت پیگرد قانونی دارد.

استخر پیش ساخته ایرتکس

استخر پرتابل پرورش ماهی

چادر مسافرتی اتومات و ضد آب سرا

محاسبه آنلاین حجم استخر مستطیل

حجم مخزن مستطیل شکل

محاسبه آنلاین حجم استخر دایره ای

حجم استخر دایره ای