آب‌بندی استخر کشاورزی

آب‌بندی استخر کشاورزی

عایق کردن استخر با پوشش‌های قیری

استفاده از مواد قیری به‌عنوان پوشش استخر به‌صورت آسفالت گرم، آسفالت سرد با قیر مایع و قیرماسه انجام می‌شود . همچنین ممکن است آب بندی استخر با استفاده از قیرگونی انجام

گیرد. این روش ارزان‌قیمت است، اما عمر بسیار پایینی دارد.

روش بعدی برای عایق کردن استخر استفاده از ایزوگام است

ایزوگام پوششی از قیر و الیاف مصنوعی است که توسط گرما بر بستر استخر چسبانده می‌شود و در صورت استفاده از ایزوگام استخر ذخیره آب نیاز به بسترسازی دارد . عمر ایزوگام نهایتاً ۱۰ سال است. این پوشش بسیار آسیب‌پذیر بوده و در اثر نشست استخر دچار آسیب جدی می‌شود. هزینه اجرای ایزوگام بسته به مارک آن و محل اجرا متفاوت است.

روش دیگر عایق کردن استخر با پوشش‌هایپلاستیکی و پلیمری وpvc است

این پوشش‌ها جزء جدیدترین روش‌های آب‌بندی استخر هستند که استفاده از آن‌ها در عایق‌بندی استخر بسیار موردتوجه قرارگرفته است. پوشش‌های پلاستیکی و پلیمری انواع مختلفی دارند ، از پوشش‌های پلیمری می‌توان ورق ژئوممبران را نام برد. ژئوممبران ها از ترکیبات پلی‌اتیلن یا پی‌وی‌سی و رزین‌ها و مواد شیمیایی دیگری ساخته می‌شوند. این ورق‌ها باضخامت‌ها و عرضه‌ای مختلف در بازار موجود هستند. هزینه استفاده از این ورق‌ها در مقایسه با سایر روش‌های نام‌برده تا حدودی کمتر و عمر این ورق‌ها نسبتاً بالاتر می‌باشد. مشکل این ورق‌ها نیاز به بسترسازی ، ترمیم‌ناپذیری ، جلبک زدن ، عدم اجرا در شیب‌های تند و زوایای 90 درجه می‌باشد. از استخرهای ژئوممبران فقط برای ذخیره آب می‌توان استفاده نمود ، استفاده از ورقهای ژئوممبران برای استخرهای دومنظوره به دلیل مواد استفاده‌شده در ساخت این ورق‌ها و مضر بودن برای آبزیان مقدور نمی‌باشد.

آخرین روش ساخت استخر با استفاده از ورق ژئودکاموند ( نسل جدید ژئوممبران)

ساخت استخر با استفاده از ورقهای ژئودکاموند در مقایسه با سایر روش‌ها گزینه بهتری بشمار می‌رود. ژئودکاموند پوششی بر پایه الیاف است که بسیار مستحکم بوده و انعطاف‌پذیری بالایی دارد. اجرای استخر با زوایای تند و حتی 90 درجه با استفاده از ژئودکاموند امکان‌پذیر می‌باشد. از مزایای این ورق انجام پرس‌کاری در محل کارخانه و آماده نمودن آن در سالنهای پرس و سپس انتقال به محل اجرا می‌باشد . این ورق نیاز به بسترسازی نداشته و به‌طور مستقیم بر روی بستر خاک گسترده می‌شود . نصب آسان و قابلیت ترمیم در صورت آسیب‌دیدگی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پوشش است. ورق ژئودکاموند برای ساخت استخرهای دومنظوره قابل‌استفاده بوده و پرورش ماهی در استخرهای ژئودکاموند امکان‌پذیر می‌باشد.

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 36218003 - 026 و یا با شماره همراه 09128121814 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است

تذکر

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر شرکت دکاموند بدون ذکر منبع و بدون اطلاع از این شرکت پیگرد قانونی دارد.

استخر پیش ساخته ایرتکس

استخر پرتابل پرورش ماهی

چادر مسافرتی اتومات و ضد آب سرا

محاسبه آنلاین حجم استخر مستطیل

حجم مخزن مستطیل شکل

محاسبه آنلاین حجم استخر دایره ای

حجم استخر دایره ای